Jeśli chcesz zobaczyć ten post w pełnej krasie, obejrzyj go na komputerze.

Wedding planner

Niezbędne wsparcie czy zbędna fanaberia?

Tak jak jeszcze kilka lat temu – było to nie do pomyślenia, tak dzisiaj jest czymś zupełnie zwyczajnym. Usługi świadczone przez wedding plannera, czyli spolszczając: konsultanta ślubnego. Mamy tutaj kompleksową organizację ślubu od A do Z, mamy tutaj częściową organizację, jednorazowe konsultacje przedślubne czy usługę koordynacji dnia ślubu.

I tutaj należy zauważyć, że jeszcze kilka lat temu – konsultant ślubny był rzeczywiście postrzegany w kategorii fanaberii, luksusu, opcji dla wybranych.
Nie było to coś zwyczajnego, coś co widywaliśmy na co dzień.

Dzisiaj jest już zupełnie inaczej.

Konsultant ślubny to zawód, jak każdy inny.
Konsultant ślubny to wsparcie, które się docenia.
Konsultant ślubny to gwarancja, której się pożąda.

Dlaczego?


Ano dlatego, że nikt inny nie gwarantuje nam spokoju tak, jak gwarantuje nam go wedding planner. Zdejmuje z barków narzeczonych – wszystko to, co ujmuje naszej radości w toku przygotowań do uroczystości. Zajmuje się poszukiwaniami, negocjacjami, wszystko dokładnie sprawdza i nadzoruje. Wedding planner to ktoś, komu nic nie umknie. Ktoś, kto zadba o każdy detal.

Czy więc warto?


Oczywiście, że warto! Jeśli tylko wydaje nam się, że jakieś przedślubne zadania – nas przerastają. Gdy czujemy, że moglibyśmy uzyskać lepszy efekt z pomocą specjalisty, niż ten tworzony samodzielnie. Albo po prostu: gdy nie mamy czasu na wszystko to, co jest do zrobienia i dopilnowania.

Wedding planner czuwa.


To chyba najtrafniejsze określenie. Czuwa nad poprawnością umów, nad treścią harmonogramu, nad koncepcją dekoracji i nad samymi ich przygotowaniami, będąc zawsze na miejscu, zawsze w gotowości.

Wedding planner radzi.


Odpowiada na nurtujące Was pytania. Znajduje rozwiązania w sytuacjach pozornie bez wyjścia. Zawsze znajdzie plan B, C i jeśli trzeba – to również Z. Merytorycznie, sprawnie i wyczerpująco. Tak zazwyczaj działa dobry wedding planner.

Wedding planner inspiruje.


Bywa i tak, że nie macie pomysłów na swój wielki dzień. Poszukujecie bezskutecznie, nic nie pasuje do Was, do lokalizacji, do niczego. Mogłoby się wydawać, że nie istnieje pomysł idealny dla Was. Wedding planner go dla Was znajdzie i dopasuje do Waszych potrzeb, możliwości obiektu, budżetu, pory roku, do czegokolwiek chcecie.

Z punktu widzenia usługodawcy ślubnego?

Uroczystości w asyście wedding plannera – są spokojniejsze, łatwiejsze, przebiegają sprawnie i z uśmiechem. Nikt się niczym nie przejmuje, wszystko oddelegowane w ręce tego profesjonalisty. Konsultant ślubny czuwa w sposób widoczny, wnosi poczucie sprawnej organizacji i kojącego spokoju o każdy, najmniejszy nawet detal.

A Wy? 
Rozważacie zatrudnienie wedding plannera?